موانع پیش روی ازدواج جوانان. | بلاگ

موانع پیش روی ازدواج جوانان.

تعرفه تبلیغات در سایت

امکانات وب

فروشگاه

موانع پیش روی ازدواج جوانان

در زیر به سه مورد از موانع اصلی و مهم,در جهت ازدواج جوونا اشاره میکنم.

1.نداشتن هدف در زندگی:

دختر و پسرهایی که هدف و دلیل خودشون رو برای ازدواج مشحص نکردن,مسلمه که دچار مشکلات مختلف و منجمله ترس میشن.

جوونای عزیز باید هدف و دلیل خودشون رو برای ازدواج مشخص کنن و صرفآ بر اساس سایر موارد,مثل اینکه خونوادم دوست دارن زودتر ازدواج کنم,سعی نکنن برن سمت ازدواج.

ما وقتی بر اساس تصمیم خودمون کاری و منجمله ازدواج رو انجام بدیم,بیشتر به کار و تصمیم خودمون علاقه مند میشم و اما انجام کار و یا ازدواج بر اساس خواسته دیگران,نتایج منفی ای و منجلمه یآس از ازدواج رو برای ما در پیش رو داره.

2.ترس جوونا:

من خودم بعضی از جوونا رو که میبینم,از ازدواج خیلی میترسن,چه دختر و چه پسرها.

جوونای عزیز میتونن زندگی سایر افراردی رو,که ازدواج موفق موفقی داشتن ببینن و سعی کنن اون مسائلی رو,که اونها با رعایتش تونستن ازدواج کنن و یه زندگی مشترک خوب رو برای خودشون بسازن,مد نظر و در دستور کار خودشون قرار بدن.

وقتی ما در مورد ازدواج خوب آگاهی کسب کنیم,یکی از راه های خوب و مفید در جهت کسب آگاهی,همین  دیدن ازدواج و زندگی موفق دیگرانه,میتونیم اون موفقیت ها رو هم خودمون به کار بگیریم و در نتیجه یه زندگی خوب رو هم برای خودمون بسازیم.

پس دیدن زندگی موفق دیگران,به غیر از کسب آگاهی,یه حالت از بین برنده ترس از ازداج رو هم برای ما داره.چون وقتی ما در مورد ازدواج چیزی ندونیم,همین ندونستن خودش میشه یه عامل ترس و لذا با کسب آگاهی میفهمیم که دلیلی برای ترس وجود نداره.

3.رواج  یاس از طرف دیگران:

افرادی که در کنار جوونا هستن,خونواده,دوستان و غیره,نباید مدام در مورد ازدواج موج منفی پخش کنن و  جوونا رو بترسونن.

البته امیدواری زیاد و بیش از حد توان جوونا,برای ازدواج هم خودش مشکل سازه.

پس لذا اطرافیان هم با داشتن یه رفتار متعادل و گفتن مزایای ازدواج و در عین حال گفتن این مزایا بر اساس توان و قدرت جوونا برای ازدواج,میتونن در راه ازدواج جوونا موثر و مفید باشن.

...
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 68 تاريخ : پنجشنبه 8 فروردين 1392 ساعت: 1:48