همدلی زن و شوهر با هم,به جای جبهه گیری در برابر هم.

ساخت وبلاگ

امکانات وب

فروشگاه

همدلی زن و شوهر با هم,به جای جبهه گیری در برابر هم

همدلی زن و شوهر با هم,در حقیقت یه رفتار مکمل وار دو طرف زندگی با همه.رفتاری که از این طریق زن و شهر میتونن,با تآثیر بر روی نقاط قوت هم,ویژگی های مثبت خودشون رو بهتر کنن و در عین حال با تآثیر بر روی نقاط ضعف,ویژگی های منفی خودشون رو به حداقل برسونن.

اصل زندگی مشترک همونی هست که در پاراگراف بالا فتم:همدل و مکمل بودن زن شوهر باهم,تا از این طریق بتونن,یه زندکی موفق خوب رو برای همدیگه بسازن.

در جهت ایجاد این همدلی,مسلمه که زوجین عزیز به موارد مختلفی احتیاج دارن.اما یکی از مهمترین این موارد,ایجاد محبت و صمیمیت هستش.

محبت در زندگی مشترک رو میشه به معجونی توصیف کرد,که به زن شوهر یه آرامش و اطمینان خاطر میده و در سایر این آرامش و اطمینان در زندگی مشترک و نسبت به همدیگه,میتونن زندگی خودشون رو بسازن.

آقایی بود که میگفت:از همون روز اول زندگی,باید تمام تصمیم های زندگی رو خود مرد بگیره و کاملآ اختیار زندگی به دست خودش باشه و یا خانمهایی رو دیدم,که اون اول زندگی یه فرشته هستن و اما بعد از یه مدت به تدریج,سعی در به زیر سلطه بردن همسر خودشون رو دارن.

یه بار زن و شهری رو دیدم,که خیلی با محبت و برای هم لباس میخریدن.

شما دو نوع زندگی رو در نظر بگیرید,که یکیش زن و شوهر مدام سعی در برتری خودش بر همسرش رو داشته باشه و در زندگی دیگه زن و شوهر,بشن مثل لباسی که در بالا گفتم.

مسلمه که در زندگی اول نارحتی و دلخوری پیش میاد و در زندگی دوم عشق و محبت.

حالا مگه ما چه قدر در این دنیا زندگی میکنیم,که بخایم بین خود با شریک زندگیمون,ناراحتی و دلخوری هم پیش بیارم؟.

زوجین عزیز به جای گوش دادن به حرفهای موج منفی دیگران,نسبت به زندگی مشترک و همسر مثل:اگه از الان نتونی حرف خودت رو در برابر همسرت به اجرا در بیاری,بعدآ دیگه کنترل زنت از دستت در میره,اگه الان نتونی شوهرت رو مطیع حرفهای خودت کنی,بعدآ دیگه به حرف تو گوش نمیده و فقط گوش به حرف خونواده خودش گوش میده و البته خیلی از موارد دیگه,بهتره سعی کنن سطح آگاهی خودشون رو نسبت به زندگی و همسر بهتر کنن و با محبت  نسبت به هم,همون زندگی همدل و محبت گونه روکه قبلآ هم گفتم,برای هم ایجاد کنن.

همسر و شریک زندگی دشمن نیست,که ما رفتار خصمانه در قبالش داشته باشیم,بلکه مکمل هست و اصل این مکمل بودن هم بر این اساس استواره:تلاش زن و شوهر در جهت ساخت همدیگه و زندگی مشترک.

پس همسران عزیر سعی کنن,آگاهی خودشون رو در مورد زندگی مشترک بهتر کنن,از گوش دادن به حرف افراد رواج دهنده موج منفی اجتناب کنن و در نهایت به جای گفتن حرفهای ناراحت کننده ای که بعدآ شاید نشه جبرانش کرد,سعی کنن نسبت به هم محبت کنن.

مثلآ به جای گفتن یه حرف ناراحت کننده,که بخایم از این طریق بر همسرمون حکمرانی کنیم,بهتره یه شاخه گل بگریم و با محبت تقدیمش کنیم.این نوع رفتار هم میشه رفتار حکم فرما,اما فرقش با اول در اینه که مورد اول نتیجه منفی میده و اما مورد دوم نتیجه مثبت,چون ما بر قلب همسرمون حکمفرما شدیم.

...
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 85 تاريخ : پنجشنبه 8 فروردين 1392 ساعت: 1:48

close
تبلیغات در اینترنت