رفتار سازگار و عوض گونه,در زندگی مشترک زوجین. | بلاگ

رفتار سازگار و عوض گونه,در زندگی مشترک زوجین.

تعرفه تبلیغات در سایت

امکانات وب

فروشگاه

رفتار سازگار و عوض گونه,در زندگی مشترک زوجین

ما انسانها چه در سطح خونواده و چه در سطح جامعه,با افراد مختلفی روبه رو هستیم.هر کدام از این افراد هم,رفتار و اخلاق خواص خودشون رو دارن.

این مطلب من,در مورد سعی نداشن زن وشوهر در عوض کردن رفتار و اخلاق همدیگه و بلکه هماهنگی با همدیگه هم هست.

معمولآ دختر و پسری که با هم ازدواج میکنن,دوست دارن شریک زندگیشون فردی ایده آل و مطابق تصوراتشون باشه.چون بعضی از دختر و پسرها قبل از ازدواج,یه فردی رو بر اساس علائقشون تو ذهنشون تصور میکنن و موقعی هم که ازدواج کردن,دوست دارن شرک زندگیشون همون فرد تصور کرده خودشون باشه.

تصور سازی ذهنی در هر کاری و منجمله برای انتخاب شریک زندگی,تا یه حدی خوبه,اما نه دیگه ما بیایم این کار رو از حد خودش فراتر ببریم,چون این فراتر رفتن باعث میشه ما یه فرد رویایی رو,تو ذهن خودمون پرورش بدیم و مسلمه که در دنیای واقعی هم,اون فرد رویایی رو نمیتونیم پیدا کنیم,چون هر شخصی بالآخره یه نواقصی رو داره.

پس بهتره زوجین عزیز حالا که دیگه یه زندگی مشترک رو تشکیل دادن,طرز فکر خودشون رو هم بهتر کنن و هیچ موقع سعی در عوض کردن همسرشون رو نداشته باشن,بلکه سعی کنن با عادت های بد همسرشون سازگار باشن و مطمئن باشید بعد از یه مدت,خیلی از این عادت های بد براتون یه امر عادی میشه.

یکی از کارهای خوب در جهت همون بهتر کردن طرز فکری که در پاراگراف بالا گفتم,این هست که زن و شوهر بیان عادلانه,همه رفتارهی خوب و بد همسرشون رو,روی کاغذ بنویسن و در این صورت قطعآ متوجه رفتار و اخلاق های خوب همسرشون میشن و دیگه فقط رفتارهای بد به ذهنشون نمیاد,که زندگی مشترک براشون تلخ بشه,بلکه رفتاری خوب همسرشون رو هم میبینن و به خودشون میگن:درسته که همسر من این اخلاق بد رو داره,اما در عوضش این اخلاق خوب رو هم داره و در این صورت زندگی مشترک دو طرف رو به گرمی و محبت میره.

شما بارانی که آسمان میاد رو در نظر بگیرید.این باران باعث خیس شدن ما میشه,ما که نمیتونیم از خیس شدن خودمون جلوگیری کنیم,اما وقتی طرز فکرمون در مورد بارون مثبت باشه,از این بارون و خیس شدنمون لذت میبرم.مثلآ وقتی میایم فکر میکنیم این بارون و نعمت خدا,چه ارزشی برای زمین های زراعی داره؟.

پس زوجین عزیز هم باید سعی کنن مثال بالا رو,در مورد زندگی مشترک و شریک زندگیشون به کار بگرین.یعنی همونی که قبلآ گفتم:رفتارهای خوب همسرشون رو هم ببینن.

در آخر اینکه:

هیچ موقع و مخصوصآ در اوئل زندگی مشترک سعی نکنید,رفتارتون طوری باشه که همسرتون رو عوض کنید,چون این کار باعث جبهه گیری همسر بر ضد شما میشه و بلکه فقط سعی در سازگاری با شریک زندگیتون رو داشته باشید.

...
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 60 تاريخ : پنجشنبه 8 فروردين 1392 ساعت: 1:48