اخبارودانستنيهاي روستاي آقداش

ساخت وبلاگ
چکیده : اخبار ودانستنیهای روستای آقداش ، شعر و ادب ، دینی مذهبی ، پیامک ، کودک و نوجوان ،... با عنوان : شاعرحاج اسماعیل عاشوری (مذنب زاده& چهارده گل بخوانید :

شاعرحاج اسماعیل عاشوری (مذنب زاده& چهارده گل

ارسال : محمد رفيعي
ويرايش : پرويز طهماسبي

 حاج اسماعیل سویلر اهل ساوه ی       آقداشلو یام من کلب حسین زاده يم                                        

  خادم چهارده گُل شاعر ساده یم          گناه چُوخ واروم دور مُذنب زاده یم    

 

حاج اسماعیل سویلر اهل ساوه ی       آقداشلو یام من کلب حسین زاده یم                                                     

 خادم چهارده گُل شاعر ساده یم             گناه چُوخ واروم دور مُذنب زاده یم    

حاج اسماعیل عاشوری فرزند ملا کلب حسین عاشوری نوهءخدابخش عاشوری و خدابخش فرزند الله کرم که ایشان از طالیفهء بزرگ شاه محمّدلو ساکن ساوه بخش روستای آقداش میباشد.
شاعرحاج اسماعیل عاشوری ،چهارده گُل صداقت علم مطالعه,...ادامه مطلب
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 100 تاريخ : سه شنبه 10 بهمن 1391 ساعت: 9:48
چکیده : اخبار ودانستنیهای روستای آقداش ، شعر و ادب ، دینی مذهبی ، پیامک ، کودک و نوجوان ،... با عنوان : آقای نادر رنجبر نوازنده سنتی بخوانید :
هنرمندی از دیار آقداش : آقای نادر رنجبر نوازنده سنتی
 
 
آقای نادر رنجبر از هنرمندان ساز وآواز در منطقه میباشد که کمتر کسی میباشد که آشنایی با صدا وموسیقی او را نداشته باشد نادر درآذرماه 1356 در روستای آقداش متولد شد از دوران کودکی به شعر وخوانندگی عشق میورزید در تمامی مراسمهای تعزیه خوانی ومراسم عروسی با توجه به روحیه هنریش سعی میکرد به زیباترین شکل گفته های
هنرمندی از دیار آقداش ، نادر رنجبر ، نوازنده سنتی شعر ترکی ساولی عاشق نادر اسدالله امیری,...ادامه مطلب
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 590 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1391 ساعت: 22:43
چکیده : اخبار ودانستنیهای روستای آقداش ، شعر و ادب ، دینی مذهبی ، پیامک ، کودک و نوجوان ،... با عنوان : آنچه از تاریخچه ای از روستای آقداش نقل میشود بخوانید :

 بنا به گفته یکی ازبزرگان و ریش سفیدای ده در باره چگونگی شکل گیری این روستا چنین نقل میکند که: درحدود  300 سال پیش عده ای از ساکنین روستای کولاکان (روستای مخروبه ای در کوه پایه امامزاده طیب وطاهر -باش باغ)که
 

...ادامه مطلب
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 96 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1391 ساعت: 22:37
چکیده : اخبار ودانستنیهای روستای آقداش ، شعر و ادب ، دینی مذهبی ، پیامک ، کودک و نوجوان ،... با عنوان : عيد نوروز از گذشته تا كنون در روستاي آقداش بخوانید :

عيد نوروز از گذشته تا كنون در روستاي آقداش

اهالی روستای آقداش و روستاهای اطراف در میان جشن های ملی؛ و اعیاد عید نوروز بزرگترین جشن و عید  به شمار می آیند. این روز را بویوک بیرام یعنی عید بزرگ می نامند و لباسهای نو می پوشند و به دید بازدید می روند بزرگترها به بجه ها و جوان ها عیدی می دهند.

لحظه تحویل سال

مردم این روستا هنگام تحویل سال لباس های پاکیزه می پوشند و دعاهای و مناجات های وارد شده در این روز را می خوانند، زیرا آنها معتقدند در لحظه تحویل خورشید، درهای اجابت باز است. همچنین در ایام نوروز آنها از گفتار نامناسب پرهیز می کنند و با یکدیگر با احترام و محبت رفتار می کنند.برخی در لحظه تحویل سال

عید نوروز از گذشته تا کنون در روستای آقداش ،لحظه تحویل سال ، شال سال ماق ،فال گوش ،شکستن کوزه‌های کهنه ، خرید عید ، مراسم آقداش,...ادامه مطلب
نویسنده : حیدر طهماسبی بازدید : 101 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1391 ساعت: 22:33